تبلیغات
ویکتور - ایجاد دانشگاه در شهر بیارجمند / اختصاص ردیف خاص برای پردیس کشاورزی بسطام

امروز:

ایجاد دانشگاه در شهر بیارجمند / اختصاص ردیف خاص برای پردیس کشاورزی بسطام

نماینده شاهرود در مجلس خواستار شد
ایجاد دانشگاه در شهر بیارجمند / اختصاص ردیف خاص برای پردیس کشاورزی بسطام

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شاهرود در مجلس ایجاد دانشگاه در شهر بیارجمند و اختصاص ردیف خاص برای پردیس کشاورزی بسطامرا با توجه به موقعیت اکولوژیکی آن خواستار شد.

خبرگزاری فارس: ایجاد دانشگاه در شهر بیارجمند / اختصاص ردیف خاص برای پردیس کشاورزی بسطام

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، کاظم جلالی ظهر امروز در افتتاح رسمی پردیس مهندسی و فناوری‏های نوین دانشگاه صنعتی شاهرود، اهتمام جمهوری اسلامی ایران به خصوص دولت‏های نهم و دهم به امر آموزش عالی را بی‏بدیل عنوان کرد.

وی ردیف خاص اعتباری برای پردیس دانشکده کشاورزی بسطام، ایجاد دانشگاه در شهر بیارجمند با توجه به موقعیت اکولوژیکی آن، ایجاد دانشکده‏های علوم انسانی و تخصیص بودجه و اعتبار به دانشگاه صنعتی شاهرود را با توجه به سایر مراکز علمی همجوار خواستار شد.

در این مراسم، حجت‏الاسلام محمود ترابی و علی‏رضا خلخالی معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان با توجه به دانشجوپذیر بودن استان سمنان، بر توجه به مسائل فرهنگی و رفاهی دانشجویان این استان تأکید کردند.

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود نیز در گزارشی به بیان مقایسه‏ای دستاوردهای این دانشگاه از سال 84 تا کنون پرداخت و گفت: در حال حاضر، 11 هزار و 700 دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‏ارشد و دکترا در 117 رشته گرایش در این دانشگاه تحصیل می‏کنند که از این تعداد، 70 درصد دانشجویان روزانه و بقیه نوبت دوم هستند.

علی مرادزاده افزود: در حال حاضر، 86 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی به تفکیک 61 رشته کارشناسی‏ارشد و 25 رشته در مقطع دکترا در این دانشگاه وجود دارد.

وی تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود را در حال حاضر 246 نفر تمام وقت اعلام کرد و گفت: 108 عضو هیئت علمی به تدریج به این مجموعه افزوده می‏شود. رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود اظهار داشت: نسبت به سال 84 از نظر رشد تعداد دانشجویان 192 درصد، تحصیلات تکمیلی 489 درصد، کارشناسی‏ارشد 216درصد، مقطع دکترا 313 درصد و از نظر تعداد اعضای هیئت علمی 164 درصد رشد داشته‏ایم.

مرادزاده تولید علم دانشگاه صنعتی شاهرود را 482 درصد، تعداد نمایه‏های مقالات علمی اندیس شده در پایگاه‏های معتبر علمی جهان 20 برابر، رشد اعتبارات پژوهشی را 20 میلیارد ریال، فضاهای کالبدی 241 درصد که هم‏اکنون 152 هزار متر مربع است، را از توفیقات این دانشگاه از سال 84 تا کنون دانست.

وی در خصوص پردیس مهندسی و فناوری‏های نوین دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: عملیات مطالعاتی این پردیس از سال 85 آغاز شد و هم‏اکنون زیربنای پروژه‏های این پردیس به مساحت 42 هزار و 500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد ریال رسیده است.

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود افزود: پنج دانشکده به مساحت 23 هزار متر مربع، دو خوابگاه به مساحت 6 هزار و 300 متر مربع، ساختمان کتابخانه، مرکز کامپیوتر و سلف سرویس دانشجویی به مساحت 13 هزار و 150 متر مربع از مهم‏ترین پروژه‏های پردیس مهندسی و فناوری‏های نوین دانشگاه صنعتی شاهرود محسوب می‏شود.


نوشته شده در : پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391  توسط : الهام .    نظرات() .